Przy zapisie na kurs semestralny w styczniu, oferujemy bezpłatnie miesiąc nauki wybranego języka. Zapraszamy na kursy semestralne w grupach i indywidualnie, stacjonarnie i online.

Kursy języka angielskiego w Poznaniu Perfect kursy angielskiego. Znajdź nas na Facebooku! Perfect kursy angielskiego. Znajdź nas na Facebooku!

Kursy języka angielskiego w Poznaniu.
Szkoła językowa Perfect organizuje kursy angielskiego na różnych poziomach zaawansowania: język angielski od podstaw dla początkujących oraz intensywne kursy dla zaawansowanych.

Kursy angielskiego od podstaw
Język angielski dla początkujących krok po kroku. Zajęcia dla osób, które nigdy nie uczyły się angielskiego i chcą rozpocząć swoją przygodę z tym językiem. Cykl spotkań obejmuje w pierwszym rzędzie zapoznanie z alfabetem, wyjaśnienie zagadnień fonetycznych i zagadnień związanych ze składnią.

Angielski na różnych poziomach zaawansowania: A1, A2, B1, B2, C1
Na zajęciach mówimy po angielsku. Nauka angielskiego po angielsku nawet na niższych poziomach zaawansowania. Kładziemy nacisk na rozwój umiejętności komunikacyjnych. Materiały do nauki przekazujemy bezpłatnie wszystkim naszym kursantom.

Ćwiczymy wymowę, uczymy gramatyki, wprowadzamy nowe słownictwo.


Grupy Comfort i Lux

Nauka angielskiego w grupach
Proponujemy grupy Comfort o liczebności od 5 do 8 kursantów oraz mini grupy Lux 2 do 4 uczestników.

Mini grupy językowe - średnio ok. 4 do 6 kursantów na lekcji.

Indywidualnie ViP

Indywidualny kurs języka angielskiego
Angielski kursy Indywidualne VIP


Terminy zajęć

Zajęcia w grupach odbywają się zazwyczaj w godzinach wieczornych 16:00, 17:30, 19:00 w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki. Inne terminy także są możliwe. Szczegółowy harmonogram ustalamy na podstawie zgłoszeń naszych kursantów.

Zajęcia indywidualne codziennie od 8:00 do 20:30

Kursy standardowe i intensywne
Kursy standardowe 1x90 minut, a kursy intensywne 2x90 minut tygodniowo.

Angielski - Egzaminy, certyfikaty, matura

Angielski kursy specjalistyczne
Angielski specjalistyczny: biznesowy, techniczny, prawniczy, medyczny, IT.

Zajęcia z native speakerami z Anglii

Bezpłatne konwersacje – dodatkowe zajęcia dla naszych kursantów z języka angielskiego i niemieckiego.Ucz się angielskiego!

Język ANGIELSKI (ang. the English language) – język urzędowy na terytoriach zależnych Wielkiej Brytanii oraz w większości jej byłych kolonii i dominiów, m.in. Irlandii, Kanadzie, RPA, Australii i Nowej Zelandii.

W samej Wielkiej Brytanii angielski jest de facto językiem urzędowym, jednak formalnie państwo to nie posiada żadnego oficjalnie ustalonego języka urzędowego. Podobna sytuacja jest też w Stanach Zjednoczonych. Angielski należy do oficjalnych języków ONZ, a od XX wieku jest najczęściej używanym językiem w kontaktach międzynarodowych. Niekiedy określany jako pierwszy uniwersalny język ludzkości.

Język angielski jest bardzo mocno zróżnicowany geograficznie. Dialekty różnią się fonetyką, słownictwem i do pewnego stopnia gramatyką.

Język angielski jest obecnie źródłem zapożyczeń na prawie całym świecie, ale wcześniej to angielszczyzna tworzona była poprzez wpływ innych języków. Obecnie trend ten został przyhamowany, ale wciąż stanowi istotny czynnik rozwoju języka.

Angielszczyzna jest językiem zachodniogermańskim, który wziął swój początek z anglo-fryzyjskich dialektów przyniesionych do Brytanii przez germańskich osadników i rzymskie wojska z terenu obecnych północnych Niemiec i Holandii. Na początku, język staroangielski był mieszaną grupą dialektów, obrazującą różnorodne źródła anglosaskiej ludności ówczesnej Anglii. Jeden z tych dialektów, późny zachodniosaski, w końcu zyskał przewagę. Pierwotny staroangielski następnie był pod wpływem obcym ze względu na dwie fale inwazji. Pierwsza to inwazja Wikingów, użytkowników języków skandynawskich; zdobyli oni i skolonizowali części Brytanii w ósmym i dziewiątym wieku. Druga to inwazja Normanów w XI wieku. Mówili oni językiem starofrancuskim i rozwinęli anglo-normańską odmianę języka angielskiego. Te dwie inwazje spowodowały, że angielszczyzna stała się do pewnego stopnia językiem mieszanym (chociaż nie był to pidgin - prawdziwie mieszany język w ścisłym lingwistycznym znaczeniu tego słowa).

Współżycie ze Skandynawami zaowocowało zauważalnym gramatycznym uproszczeniem i leksykalnym wzbogaceniem anglo-fryzyjskiego rdzenia angielszczyzny; późniejsza normańska okupacja prowadziła ku przeszczepieniu do rdzenia germańskiego bardziej wyszukanej warstwy słów z romańskiej gałęzi języków europejskich. Ten wpływ normański wprowadził angielszczyznę do sądów i urzędów. W ten sposób angielszczyzna rozwinęła się w "pożyczający" język o wielkiej elastyczności i bogatym słownictwie.

Alfabet angielski jest obecnie tożsamy z alfabetem łacińskim i składa się z dwudziestu sześciu liter:
A a B b C c D d E e F f
G g H h I i J j K k L l
M m N n O o P p Q q R r
S s T t U u V v W w X x
Y y Z z

Pisownia angielska, w szczególności pisownia samogłosek, jest bardzo nieregularna. Dodatkowo występuje duże geograficzne zróżnicowanie wymowy. Dialekty różnią się na wiele sposobów, jedną z najbardziej znanych różnic jest występowanie lub niewystępowanie „r” przed spółgłoską i w absolutnym wygłosie.

Dialekty różnią się też znacznie systemami samogłosek.
Jeśli chodzi o formę ortograficzną, statystycznie najczęściej występującymi literami są: „e” (występuje 56× częściej niż najrzadsze „q”), „a” (43×), „r” (39×), „i” (38×), „o” (36×), „t” (35×) i „n” (34×). Z kolei najczęściej występujące dwuliterowe zbitki to: „th”, „he”, „in”, „er”.

 Perfect szkoła językowa w Poznaniu - znajdź nas na Facebooku! Perfect Kursy Językowe na Facebooku

Wybierz twój język

Nauka języka angielskiego Nauka języka niemieckiego Nauka języka hiszpańskiego Nauka języka francuskiego Nauka języka włoskiego Nauka języka rosyjskiego Nauka języka portugalskiego Nauka języka norweskiego Nauka języka szwedzkiego Nauka języka japońskiego Nauka języka chińskiego Nauka języka koreańskiego

PERFECT Centrum Edukacji, 61-804 Poznań, ul. Św. Marcin 26/15 nr konta: mBank 83 1140 2004 0000 3102 4322 0403

zapraszamy na nasz fanpage na facebooku: www.facebook.com/kursyperfect
w sprawie zajęć i wolnych miejsc w grupach, prosimy o kontakt mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon: 607584123 lub 605186680

OHC kursy wyjazdowe ohc Nowela partnerzy perfect kursy jezykowe poznan PAH partnerzy perfect kursy jezykowe poznan Eskulap partnerzy perfect kursy jezykowe poznan MK aikido partnerzy perfect kursy jezykowe poznan Academic partnerzy perfect kursy jezykowe poznan Buldozki partnerzy perfect kursy jezykowe poznan EDU partnerzy perfect kursy jezykowe poznan