Perfect kursy japońskiego - znajdź nas na Facebooku!
Język japoński – różne poziomy zaawansowania
Jeśli marzysz o nauce japońskiego, ale nigdy się go nie uczyłaś / uczyłeś, przyjdź na kurs podstawowy. Z każdą lekcją będziesz czynić wymierne postępy. Na samym początku zapoznasz się z alfabetem, kaligrafią, przyswoisz niektóre podstawowe zwroty i wyrażenia po to, by zacząć komunikować się po japońsku. Jeśli wiesz już co to Hiragana i Katakana, spróbuj wykonać test dostępny na naszej stronie - język japoński test. My zaproponujemy Ci odpowiedni program zajęć, grupę lub lekcje indywidualne.
Japoński w grupach
Grupy japońskiego liczą średnio 4-6 kursantów. Zajęcia odbywają się najczęściej w godzinach wieczornych 16:00, 17:30, 19:00 w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki. Inne terminy także są możliwe. Szczegółowy harmonogram ustalamy zawsze w oparciu o dyspozycyjność naszych kursantów.
Więcej na temat kursów grupowych – o kursach, ceny, promocje
Indywidualna nauka japońskiego
Dostępne różne pakiety do wyboru. Zajęcia indywidualne prowadzimy codziennie. Terminy do wyboru, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 20:30. Szkolenia z języka japońskiego realizujemy także w siedzibie klienta.
Dowiedz się więcej – kursy indywidualne, ceny, promocje, bonusy
Japoński online
Zajęcia zdalne, indywidualne i grupowe prowadzimy za pośrednictwem komunikatorów internetowych – najczęściej Skype. Zaletą tej formy nauki języka jest duża elastyczność co do wyboru terminów, intensywności oraz czasu trwania lekcji. Lekcje mogą trwać 45, 60 lub 90 minut, mogą odbywać się raz lub dwa i więcej razy w tygodniu w zależności od potrzeb słuchacza.
Niezależnie od tego gdzie jesteś, lekcje japońskiego masz zawsze na łączach. Istnieje możliwość wyboru opcji online lub wersji hybrydowej, zdalno – stacjonarnej.
Dostępne są różne pakiety do wyboru. Pakiety i ceny zajęć zdalnych są takie same jak w przypadku lekcji stacjonarnych. Mogą się one różnić jedynie czasowo w związku z warunkami dotyczącymi konkretnej akcji promocyjnej.
Dowiedz się więcej – kursy japońskiego online | ceny | promocje
Japoński certyfikaty
Nihongo nōryoku shiken 日本語能力試験 (ang. JLPT Japanese Language Proficiency Test). Test znajomości języka japońskiego dla obcokrajowców.
Rodzaje kursów
Japoński ogólny, w środowisku pracy, specjalistyczny, rozmówki.
Intensywne kursy japońskiego
Do wyboru kursy standardowe - jedna lekcja 90 minut w tygodniu lub kursy intensywne - dwie lekcje po 90 minut w tygodniu.
Decyzja o nauce zawsze trafna! Nie marnuj zapału! Ćwiczymy wymowę, uczymy gramatyki, wprowadzamy nowe słownictwo.
Dodatkowe konwersacje. Taka wartość dodana dla Twojego kursu. Dodatkowe zajęcia z angielskiego i niemieckiego dla wszystkich naszych słuchaczy niezależnie od języka. Bezpłatne konwersacje to autorskie spotkania dla chętnych. Prowadzą je native speakerzy i lektorzy polscy. Odbywają się one najczęściej w środy i czwartki, trwają minimum 60 minut.
Drugi język gratis. Uczmy się języków! Jesteśmy jedyną szkołą, która w pełni dofinansowuje naukę drugiego języka. Zapisując się do nas na roczny kurs z jednego wybranego języka w postaci dwóch semestrów, trzeci semestr drugiego języka otrzymujesz bezpłatnie.
Kursy w grupach │ kursy indywidualne │online │ceny │promocje
Język JAPOŃSKI - (nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach. Najstarsze znane teksty to pochodzące z V i VI wieku nazwy własne. Nie mówią jednak one wiele o języku. Najstarsze dłuższe teksty pochodzą z VIII wieku (kiki). Już wtedy chińskich znaków zaczęto używać do sylabicznego zapisu wymowy.
Jednak pewne sylaby, które są identyczne we współczesnym japońskim były zapisywane różnymi znakami i był to zapis konsekwentny. Świadczy to o tym, że dawny japoński miał więcej samogłosek (lub ogólniej: typów sylab) – osiem zamiast współczesnych pięciu, za to nie rozróżniał długości samogłosek, tak jak to czyni współczesny japoński. Kluczowa jest jednak nie liczba samogłosek, lecz wysokie prawdopodobieństwo obowiązywania zasady harmonii samogłosek – podobnie jak w językach uralo-ałtajskich. Jest to jeden z głównych argumentów za uralo-ałtajskim pochodzeniem języka japońskiego. Świadczyć mają również o tym podobieństwa morfologiczne i składniowe do języków ałtajskich (np. tureckiego, mongolskiego). Niektórzy badacze doszukują się również podobieństw do języków malajo-polinezyjskich. Do innych dawnych cech należy: * występowanie p (później f) w miejscu współczesnego h, * występowanie pełnej grupy sylab zaczynających się na w- i y- (z wyjątkiem wu i yi), wobec współczesnego zasobu wa, wo, ya, yu, yo.
Inne teorie łączą japoński z koreańskim (również o wątpliwej pozycji, zwolennicy teorii uralo-ałtajskich zaliczają zwykle do nich również koreański) lub z różnymi grupami języków ludów Pacyfiku.
Żadna teoria nie zdobyła rozstrzygającego uznania i japoński pozostaje największym językiem, o którego pochodzeniu nie wiadomo praktycznie nic pewnego.
Japoński jest językiem o szyku wyrazów w zdaniu SOV, tzn. podmiot-dopełnienie-orzeczenie. Taki sam szyk dopuszcza np. łacina, jednak większość współczesnych języków europejskich używa szyku podmiot-orzeczenie-dopełnienie (SVO), więc przyzwyczajenie się może sprawiać pewne trudności. Rzeczowniki japońskie nie odmieniają się przez liczbę i rodzaj. Liczba mnoga tworzona jest przez kontekst, specjalne sufiksy (niemal wyłącznie w odniesieniu do rzeczowników oznaczających osoby) lub reduplikację: hito – człowiek, podczas gdy hitobito – ludzie. Liczbę mnogą można również tworzyć przez użycie liczebników lub określeń typu kilka, wiele. Użycie liczebników wymaga tzw. liczników (klasyfikatorów), podobnie jak w polskim - arkusz papieru (ichimai), sztuka bydła (ittō) itp.
Czasowniki są odmienne, a ich odmiana – dość regularna: nieregularne występują bardzo rzadko. Występują dwa czasy – przeszły oraz teraźniejszo-przyszły. Przymiotniki podlegają tym samym prawom odmiany co czasowniki, gdyż zawierają w sobie znaczenie „być jakimś...”, więc mogą pełnić rolę jedynego orzeczenia w zdaniu.
Np. zdanie: Mura-ga furui znaczy „Wioska (jest) stara”. Ponieważ przymiotnik furui jest orzeczeniem, można utworzyć jego formę czasu przeszłego furukatta. Mura-ga furukatta oznacza więc „Wioska (była) stara”. Analogicznie tworzy się przeczenie furukunai – „nie (jest) stara” i przeczenie czasu przeszłego furukunakatta – „nie (była) stara”.
W języku japońskim występuje pewna forma akcentu tonicznego, która jednak nie ma charakteru dystynktywnego – mory mogą być wymówione za pomocą dwóch tonów: wysokiego i niskiego, choć istnieją zasady, które do pewnego stopnia regulują akcent, np. raz obniżony akcent nie może ulec ponownemu podwyższeniu w wyrazie. Akcent toniczny umożliwia czasem rozróżnienie różnych wyrazów homofonicznych, choć nie jest to regułą (wspomniany wyżej brak dystynktywności). Prawie całkowite rozróżnienie wyrazów umożliwia użycie kanji, w języku mówionym oprócz akcentu ważny jest przede wszystkim kontekst wypowiedzi. Bardzo rozwinięty jest system języka grzecznościowego (keigo).