Język szwedzki - różne poziomy zaawansowania
Nie znasz szwedzkiego? Wybierz kurs od podstaw i zacznij poznawać język w praktyce. Na początku naucz się najważniejszych zwrotów i wyrażeń. Zacznij komunikować się po szwedzku. A jeśli już w jakimś stopniu znasz ten język, podziel się z nami Twoimi z nim doświadczeniami. Przekaż jakie masz oczekiwania co do kursu. My zaproponujemy Ci odpowiedni program nauki, grupę lub zajęcia indywidualne.
Kursy szwedzkiego w grupach
Grupy szwedzkiego liczą średnio 4-6 kursantów. Zajęcia odbywają się zazwyczaj w godzinach wieczornych 16:00, 17:30, 19:00 w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki. Inne terminy także są możliwe. Szczegółowy harmonogram ustalamy zawsze w oparciu o dyspozycyjność naszych kursantów.
Więcej na temat kursów grupowych – o kursach, ceny, promocje
Indywidualna nauka szwedzkiego
Dostępne różne pakiety do wyboru. Zajęcia indywidualne prowadzimy codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:30. Szkolenia z języka szwedzkiego realizujemy także w siedzibie klienta.
Dowiedz się więcej – kursy indywidualne, ceny, promocje, bonusy
Szwedzki online
Zajęcia zdalne, indywidualne i grupowe prowadzimy za pośrednictwem komunikatorów internetowych – najczęściej Skype. Zaletą tej formy nauki języka jest duża elastyczność co do wyboru terminów, intensywności oraz czasu trwania lekcji. Lekcje mogą trwać 45, 60 lub 90 minut, mogą odbywać się raz lub dwa i więcej razy w tygodniu w zależności od potrzeb słuchacza.
Niezależnie od tego gdzie jesteś, lekcje szwedzkiego masz zawsze na łączach. Istnieje możliwość wyboru opcji online lub wersji hybrydowej, zdalno – stacjonarnej.
Dostępne są różne pakiety do wyboru. Pakiety i ceny zajęć zdalnych są takie same jak w przypadku lekcji stacjonarnych. Mogą się one różnić jedynie czasowo w związku z warunkami dotyczącymi konkretnej akcji promocyjnej.
Dowiedz się więcej – kursy szwedzkiego online | ceny | promocje
Szwedzki certyfikaty
Swedex poziomy A2 - B2, TISUS C1
Rodzaje kursów
Szwedzki ogólny, w środowisku pracy, specjalistyczny, biznesowy, techniczny, prawniczy, medyczny, IT.
Intensywne kursy szwedzkiego
Do wyboru kursy standardowe - jedna lekcja 90 minut w tygodniu lub kursy intensywne - dwie lekcje po 90 minut w tygodniu.
Decyzja o nauce zawsze trafna! Nie marnuj zapału! Ćwiczymy wymowę, uczymy gramatyki, wprowadzamy nowe słownictwo.
Dodatkowe konwersacje. Taka wartość dodana dla Twojego kursu. Dodatkowe zajęcia z angielskiego i niemieckiego dla wszystkich naszych słuchaczy niezależnie od języka. Bezpłatne konwersacje to autorskie spotkania dla chętnych. Prowadzą je native speakerzy i lektorzy polscy. Odbywają się one najczęściej w środy i czwartki, trwają minimum 60 minut.
Drugi język gratis. Uczmy się języków! Jesteśmy jedyną szkołą, która w pełni dofinansowuje naukę drugiego języka. Zapisując się do nas na roczny kurs z jednego wybranego języka w postaci dwóch semestrów, trzeci semestr drugiego języka otrzymujesz bezpłatnie.
Kursy w grupach │ kursy indywidualne │online │ceny │promocje
Język SZWEDZKI - (szw. svenska språket, svenska) – język północnogermański wschodni (wschodnioskandynawski), używany głównie w Szwecji i częściach Finlandii, przez ok. 9 mln ludzi. W Finlandii język szwedzki jest, obok fińskiego, językiem urzędowym, z uwagi na 5% szwedzkojęzycznych obywateli Finlandii zamieszkałych głównie na wybrzeżach tego kraju. Szwedzki jest dość dobrze zrozumiały dla Norwegów i w mniejszym stopniu także dla Duńczyków. Język standardowy w Szwecji, tzw. rikssvenska (szwedzki państwowy) oparty jest na dialektach regionu sztokholmskiego. W mowie potocznej używane są powszechnie wyraźne dialekty. Większość jest jednak doskonale zrozumiała dla pozostałych użytkowników języka szwedzkiego. Obecnie można wyróżnić dwa zespoły dialektów: w Szwecji i Finlandii (tzw. fińska odmiana języka szwedzkiego), istnieje też zespół dialektów języka szwedzkiego z Estonii, jednak prawie wszyscy estońscy Szwedzi opuścili Estonię po zajęciu jej przez Armię Czerwoną.
W południowej części Szwecji – Skanii (Skåne) – język mówiony uległ silnym wpływom duńskim, z bardzo gardłową wymową. Ludność Wysp Alandzkich mówi dialektem zbliżonym do północnosztokholmskiego. Większość zapożyczeń w języku szwedzkim pochodzi z języków: niemieckiego, francuskiego i angielskiego, pośrednio z łaciny i greki. Charakterystyczną cechą języka szwedzkiego jest obfitość samogłosek, posiadających 9 fonemów podstawowych, a wliczając w nie rozróżnienie między długimi i krótkimi samogłoskami – 17 fonemów samogłoskowych. Szwedzka spółgłoska sj (sj-ljudet), której dialektalne warianty odpowiadają w przybliżeniu głoskom sz lub ś, w wersji podstawowej nie ma odpowiednika w innych językach (choć w podobny sposób wymawia się ją w języku holenderskim).