fbpx
  • szkoła językowa

Zapraszamy w semestrze letnim do nowych grup i indywidualnie. 2x więcej języka w Perfect!

Newsroom

Konwersacje terminy

Bezpłatne zajęcia z angielskiego dla kursantów Perfect. Terminy:

Więcej…

Do 300 zł. rabatu na walentynki dla par! 💑

W grupach Lux we dwoje lub zajęcia indywidualne. Warunkiem udziału w promocji jest zapisanie się na kurs wraz ze swoją sympatią :)

Więcej…

Zimowe promocje w Perfect 2024

🌟 W lutym grupy Free. Zapisz się na semestr letni w naszej szkole językowej. Na zajęcia w lutym uczęszczaj bezpłatnie. *
🌟 Drugi język Gratis. Przy zapisie na dwa semestry (rok nauki) i płatności jednorazowej, skorzystasz z trzeciego semestru drugiego języka Gratis. /promocja 3 semestry w cenie 2/ *
🌟 Voucher 200 zł. na zajęcia indywidualne. Wybierz jeden z naszych pakietów indywidualnych i odbierz voucher 200 zł. na kolejny kurs. Wykorzystaj go dla siebie lub obdaruj nim kogo zechcesz!

Rozpoczynamy zapisy na nasze ekscytujące kursy semestralne języka francuskiego! 🚀 Nasza szkoła francuskiego to doskonałe miejsce, aby rozpocząć i rozwijać swoją przygodę z językiem francuskim. Oferujemy zarówno lekcje grupowe, które umożliwiają interakcję i wymianę doświadczeń, jak i indywidualne zajęcia dostosowane do Twoich potrzeb. 👩‍🏫

🌟 Nasi doświadczeni nauczyciele – lektorzy polscy i native speakerzy – z pasją wprowadzą Cię w tajniki swojej profesji. Nauka francuskiego z nami to nie tylko zdobycie umiejętności językowych, ale także odkrycie fascynującej kultury francuskiej krajów frankofońskich. 🌐 Nasze kursy języka francuskiego obejmują rozwijanie kompetencji w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu. 📈

Po ukończeniu kursów będziesz miał/a szansę zdobyć prestiżowy francuski certyfikat DALF lub DELF. To cenne potwierdzenie Twoich umiejętności językowych, które otwiera drzwi do nowych możliwości zawodowych i osobistych.

Nie zwlekaj! 🤝 Zapisz się na nasze kursy francuskiego już dziś i rozpocznij swoją przygodę z tym pięknym językiem. Nasza szkoła języka francuskiego to miejsce, gdzie Twoje cele stają się rzeczywistością.

Kursy francuskiego w Poznaniu

Perfect kursy francuskiego. Znajdź nas na Facebooku! Perfect kursy francuskiego. Znajdź nas na Facebooku!

 

Kursy francuskiego

Francuski, język kultury, literatury, kina, piosenki, kuchni, mody, teatru, sztuki, tańca, architektury… Piękny, melodyjny język miłości. Posługuje się nim aż 200 milionów ludzi na całym świecie, aż w 54 krajach jest jednym z języków urzędowych lub powszechnie używanych.

Francuski w grupie języków romańskich, uważany jest za trudny, ale w rzeczywistości takim być nie musi, jeśli odpowiednio zaplanuje się jego naukę.

Praktyczna nauka francuskiego

Nie daj się zaskoczyć podczas wizyty w jednym z frankofońskich krajów! Staraj się komunikować dzięki nabytym u nas praktycznym umiejętnościom. To właśnie na komunikację stawiamy największy nacisk. Zajęcia przygotowujemy tak, aby kursant po każdej lekcji był świadomy swoich postępów. Uczymy języka mówionego opierając się na przykładach do natychmiastowego zastosowania w sytuacjach francuskojęzycznych.

Materiały potrzebne na zajęciach przekazujemy zawsze nieodpłatnie naszym słuchaczom.

Francuski - różne poziomy zaawansowania

Nie uczyłaś / uczyłeś się jeszcze francuskiego? Przyjdź do grupy od podstaw. Już na pierwszej lekcji poznasz niektóre podstawowe zwroty i wyrażenia aby móc zacząć się komunikować. Jeśli znasz już francuski w jakimś stopniu, prześlij nam odpowiedzi do bezpłatnego testu, który znajdziesz na naszej stronie tutaj. My zaproponujemy Ci odpowiedną grupę na poziomie od A2 do C1.

Język francuski w grupach

Grupy francuskiego liczą średnio 5-6 kursantów. Zajęcia w grupach odbywają się zazwyczaj w godzinach wieczornych 16:00, 17:30, 19:00 w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki. Inne terminy także są możliwe. Szczegółowy harmonogram ustalamy zawsze w oparciu o dyspozycyjność naszych kursantów.

Więcej na temat kursów grupowych – o kursach grupowych | ceny | promocje

Język francuski indywidualnie VIP

Dostępne różne pakiety do wyboru. Zajęcia indywidualne prowadzimy codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:30. Szkolenia z języka francuskiego realizujemy także w siedzibie klienta.

Dowiedz się więcej – kursy indywidualne | ceny | promocje - bonusy

Francuski online

Zajęcia zdalne, indywidualne i grupowe prowadzimy za pośrednictwem komunikatorów internetowych – najczęściej Skype. Zaletą tej formy nauki języka jest duża elastyczność co do wyboru terminów, intensywności oraz czasu trwania lekcji. Lekcje mogą trwać 45, 60 lub 90 minut, mogą odbywać się raz lub dwa i więcej razy w tygodniu w zależności od potrzeb słuchacza.

Niezależnie od tego gdzie jesteś, lekcje francuskiego masz zawsze na łączach. Istnieje możliwość wyboru opcji online lub wersji hybrydowej, zdalno – stacjonarnej.

Dostępne są różne pakiety do wyboru. Pakiety i ceny zajęć zdalnych są takie same jak w przypadku lekcji stacjonarnych. Mogą się one różnić jedynie czasowo w związku z warunkami dotyczącymi konkretnej akcji promocyjnej.

Dowiedz się więcej – kursy francuskiego online | ceny | promocje

Francuski certyfikaty

Prowadzimy specjalne zajęcia, podczas których przygotowujemy do zdawania egzaminów na certyfikaty języka francuskiego: DELF - Diplome de d'Etudes Langue Francaise oraz DALF - Diplome Approfondi de Langue Francaise

Rodzaje kursów

Francuski ogólny, specjalistyczny, biznesowy, techniczny, prawniczy, medyczny, IT.

Intensywne kursy francuskiego

Do wyboru kursy standardowe - jedna lekcja 90 minut w tygodniu lub kursy intensywne - dwie lekcje po 90 minut w tygodniu.

Decyzja o nauce zawsze trafna! Nie marnuj zapału! Ćwiczymy wymowę, uczymy gramatyki, wprowadzamy nowe słownictwo.

Dodatkowe konwersacje. Taka wartość dodana dla Twojego kursu. Dodatkowe zajęcia z angielskiego i niemieckiego dla wszystkich naszych słuchaczy niezależnie od języka. Bezpłatne konwersacje to autorskie spotkania dla chętnych. Prowadzą je native speakerzy i lektorzy polscy. Odbywają się one najczęściej w środy i czwartki, trwają minimum 60 minut.

Drugi język gratis. Uczmy się języków! Jesteśmy jedyną szkołą, która w pełni dofinansowuje naukę drugiego języka. Zapisując się do nas na roczny kurs z jednego wybranego języka w postaci dwóch semestrów, trzeci semestr drugiego języka otrzymujesz bezpłatnie.

Kursy w grupach │ kursy indywidualne │online │ceny │promocje


 

Język FRANCUSKI (fr. la langue française lub prościej français) – język pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Jako językiem ojczystym posługuje się nim ok. 65 mln ludzi. 300 mln mieszka w krajach, gdzie francuski jest jednym z języków urzędowych bądź powszechnie używanych (54 kraje). Paradoksalnie, w Algierii, Maroku, i Tunezji, gdzie nie ma statusu języka urzędowego jest bardziej rozpowszechniony niż w krajach Czarnej Afryki, gdzie jest jedynym językiem urzędowym.

Język francuski jest używany także w Stanach Zjednoczonych przez potomków osadników z Francji (ok. 2 mln.), głównie w stanach Luizjana (Cajunowie) i Maine oraz we Włoszech (100 tys.). Ponadto posługują się nim mieszkańcy dawnych kolonii francuskich w Azji (Wietnamu, Laosu, Kambodży) i północnej Afryki (Algierii, Maroka, Tunezji) oraz Libanu na Bliskim Wschodzie.

Obecnie francuski jest oficjalnym językiem Europejskiej Agencji Kosmicznej, Europejskiej Unii Nadawczej, FIA, FIFA, FINA, Interpolu, Międzynarodowego Biura Miar i Wag, Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej, Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Międzynarodowego Towarzystwa Nauk Politycznych, Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, NATO, Organizacji Narodów Zjednoczonych, OECD[1], Światowej Agencji Antydopingowej, Światowej Organizacji Handlu, UCI, Unii Afrykańskiej oraz Unii Europejskiej.

Francuski pochodzi od łaciny i jest obecnie, obok sardyńskiego, włoskiego i rumuńskiego, najbardziej do niej zbliżony pod względem gramatyki i słownictwa. Na język ten wpłynęły także, zwłaszcza w wymowie, języki celtyckie używane przez Galów, oraz języki germańskie. Wiele słów zostało także zapożyczonych z języka starogreckiego.

Francuski od XVIII wieku był językiem międzynarodowym, przede wszystkim dyplomacji i kultury. Po francusku pisał m.in. niemiecki filozof Gottfried Wilhelm Leibniz. Znajomość tego języka była postrzegana jako obowiązkowa dla każdej lepiej wykształconej osoby na świecie aż do lat 70. XX wieku.[potrzebne źródło] W powieściach Lwa Tołstoja, Tomasza Manna bardzo wiele dialogów napisanych jest po francusku, również Fryderyk Nietzsche w swoich pismach posługiwał się terminami francuskimi. Francuski był bardzo popularny w Polsce, szczególnie wśród arystokracji. W całej Europie wykształceni ludzie posługiwali się na co dzień francuskim, na przykład arystokracja rosyjska. W języku polskim do niedawna bardzo popularne było jeszcze francuskie "par excellence" (w całym tego słowa znaczeniu). Dzięki temu dziedzictwu oraz nieustającej promocji języka przez rząd francuski, nadal posiada on ogromne znaczenie mimo wyparcia go w wielu sytuacjach przez język angielski.

W średniowieczu francuski był językiem dworu angielskiego. Dzisiejsze motto brytyjskie (Dieu et mon droit) nadal jest zdaniem francuskim, podobnie jak dewiza Holandii (Je maintiendrai). Francuski jest również najpopularniejszym językiem obcym, jakiego uczą się wykształceni Brytyjczycy, na drugim, czasem na pierwszym miejscu jest w Niemczech.

Perfect szkoła językowa w Poznaniu - znajdź nas na Facebooku! Perfect Kursy Językowe na Facebooku

Dwa sławne i najlepsze słowniki dictionnaires języka francuskiego
Le Robert i Larousse

Larousse - encyklopedia encyclopédie

Bescherelle - odmiana francuskich czasowników

 

Dwie strony prowadzone przez francuską telewizję:

TV5 MONDE: Langue française

Apprendre le français avec TV5MONDE

 

Artykuły na łamach gazet z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Le Figaro oraz Le Monde

1jour 1actu - strona została stworzona dla francuskojęzycznych dzieci i nie tylko...

Comme une Française - Géraldine jest Francuzką, tłumaczy ciekawostki językowe, zawiłości francuskiej kultury i nie tylko...

Français avec Pierre - genialny blog prowadzony przez Francuza i jego żonę. Masa filmików na temat języka.

RFI - francuskie radio! Posłuchaj prawdziwego języka w czasie mycia okien.

Podcast français facile - podcasty, a właściwie francuskie dialogi do słuchania. Bardzo pomocna strona, nagrania podzielone na poziomy (A1-C1).

 

France science - strona poświęcona nauce

Ministere de la culture - Ministerstwo kultury

A Cup of French - miłe w odbiorze ilustracje i grafiki podpisane po francusku. Do tego odmiany czasowników i odrobina gramatyki.

Francuska LiTerka to kanał na youtube, który może stanowić świetne uzupełnienie do codziennej nauki francuskiego

Szlifuj swój francuski - strona przeznaczona głównie do wytłumaczenia zawiłości francuskiej gramatyki. Jest też forum i ćwiczenia.

 

PERFECT Centrum Edukacji, 61-804 Poznań, ul. Św. Marcin 26/15 nr konta: mBank 83 1140 2004 0000 3102 4322 0403

zapraszamy na nasz fanpage na facebooku: www.facebook.com/kursyperfect
w sprawie zajęć i wolnych miejsc w grupach, prosimy o kontakt mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon: 607584123 lub 605186680

OHC kursy wyjazdowe ohc   Nowela partnerzy perfect kursy jezykowe poznan    PAH partnerzy perfect kursy jezykowe poznan    Eskulap partnerzy perfect kursy jezykowe poznan    MK aikido partnerzy perfect kursy jezykowe poznan    Academic partnerzy perfect kursy jezykowe poznan